Strona głównaBudownictwoPosadzka betonowa polerowana

Posadzka betonowa polerowana

Posadzki betonowe to podłoża, które uzyskuje się w wyniku odpowiednio zastosowanych technik szlifierskich i polerskich. W Polsce cieszą się niesłabnącą popularnością. Postanowiliśmy sprawdzić czy wykonanie takiej posadzki przynosi wymierne korzyści. Przy okazji sprawdziliśmy również wady tego rozwiązania

Posadzka estetyczna, jasna i bezpieczna

Posadzka z betonu polerowanego jest bardzo trwała. Ale nie jest to jej jedyna zaleta. Jakie są pozostałe atuty podłoża tego typu?

Posadzka betonowa polerowana jest niezwykle estetyczna. Polerowany beton nadaje wnętrzom wygląd jakiego nie powstydziłyby się lobby eleganckich hoteli. A mówimy przecież o posadzce stosowanej w obiektach przemysłowych i magazynach.

Posadzka z polerowanego betonu odbija światło. Dzięki temu pomieszczenia stają się zdecydowanie jaśniejsze. Wpływa to na ich estetykę, ale ma również znaczenie praktyczne. Dzięki stosowaniu posadzek tego typu można zoptymalizować koszty oświetlenia wnętrz.

Posadzka betonowa polerowana to posadzka bezpieczna. Choć na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo śliska to w rzeczywistości zapewnia wysoki poziom zabezpieczenia przed poślizgami. Dzięki temu maleje ryzyko wypadków, które mogą skutkować zarówno kontuzjami pracowników jak i uszkodzeniem sprzętu, materiałów lub gotowych wyrobów.

Posadzka z polerowanego betonu jest łatwa w utrzymaniu. Gładka powierzchnia sprawia, że usuwanie zabrudzeń jest procesem szybkim i nieskomplikowanym.

Wszystkie powyższe zalety sprawiają, że stosowanie posadzek z betonu polerowanego przynosi firmom wiele korzyści. I właśnie dlatego wiele firm decyduje się na podłoża tego typu. A przecież nie poruszyliśmy jeszcze tematu kosztów wykonania posadzki.

Polerowanie betonu – to się po prostu opłaca

Ostatnim ważnym argumentem przemawiającym za stosowaniem posadzek betonowych polerowanych jest koszt ich wykonania. Okazuje się bowiem, że wydatki jakie trzeba ponieść na przygotowanie podłoża tego typu są wielokrotnie niższe niż w przypadku popularnych posadzek żywicznych. Ma to szczególne znaczenie dla firm, które szukają oszczędności.

Warto również podkreślić, że polerowanie betonu nie wymaga wyłączania obiektów przemysłowych lub magazynowych z eksploatacji. Po pierwsze dlatego, że wykonanie posadzki tego typu może być wykonywane partiami, a po drugie nie wymaga stosowania długo schnących utwardzaczy.

Wady polerowanych posadzek betonowych

Oczywiście nie można zapominać o wadach technologii polerowania betonu. Po pierwsze technologia ta nie może być stosowana w obiektach, w których posadzki muszą być odporne na oddziaływanie substancji chemicznych. W pomieszczeniach tego typu zdecydowanie lepiej sprawdzą się powłoki żywiczne – np. epoksydowe, które zapewniają odpowiedni poziom wytrzymałości.

Po drugie polerowanie betonu nie jest metodą renowacji bardzo zniszczonych posadzek. W przypadku bardzo wyeksploatowanego betonu ta metoda po prostu się nie sprawdzi.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne