Strona głównaBudownictwoMetody osuszania budynków

Metody osuszania budynków

Zawilgocone mury to bardzo niebezpieczne zjawisko dla trwałości budynku oraz dla zdrowia jego mieszkańców. Zawilgocone ściany stwarzają dobre warunki rozwoju grzybom oraz pleśni, które potrafią naprawdę mocno uprzykrzyć życie domownikom. Za taki stan rzeczy odpowiedzialna jest zazwyczaj nieprawidłowo wykonana izolacja ścian, problem z izolacją w rejonie fundamentów lub źle funkcjonująca wentylacja pomieszczeń. Równie częstą przyczyną zawilgocenia jest zalanie budynku. Na całe szczęście bez różnicy jaka jest przyczyna zawilgocenia, wilgoci można się pozbyć dzięki sprawdzonym metodom osuszania budynku.

Obecnie na rynku możemy się spotkać z kilkoma wiodącymi metodami osuszania budynków. Poniżej kilka z nich spróbujemy wymienić. Pierwszą najprostszą metodą jest nagrzanie pomieszczeń. Metoda jest bardzo prosta – polega na nagrzaniu powietrza w budynku do stosunkowo wysokiej temperatury (około 35 stopni) za pomocą wentylatora. Efektem wysokiej temperatury jest parowanie zawilgoconych ścian. Ta metoda bez wątpienia jest skuteczne ale tylko w przypadku nie wielkich problemów z wilgocią, można powiedzieć że działa tylko na wierzchnią część ścian. Dlatego w przypadku gdy pomieszczenie jest po zalaniu lub zostało już zaatakowane przez pleśń to najprawdopodobniej efekty nagrzewania pokoi do wysokiej temperatury nie będą spektakularne.

Alternatywnym sposobem jest osuszanie mikrofalowe. Tak jak nazwa wskazuje polega na zastosowaniu fal, które są skierowane na ściany w celu odprowadzenia wilgoci. Tego rodzaju metoda działa również wewnątrz muru, jednak nie należy do najtańszych.

Kolejną metodą jest osuszanie za pomocą chłonnych granulatów na zasadzie pobrania wilgoci z powietrza przez specjalny chłonny granulat.

Następna metoda, która jest w szczególności polecana dla budynków po zalaniu to osuszanie podposadzkowe. Do tego celu używane są pompy ciśnieniowe które wyciągają wodę jednocześnie aplikują ciepłe powietrze w celu osuszenia zalanych murów.

Każdy typ zawilgocenia ścian wymaga trochę innego podejścia do tematu osuszania ścian. Warto powierzyć to zadanie specjalistom, którzy na bazie swoich doświadczeń są w stanie zasugerować optymalne rozwiązanie. Więcej fachowych informacji na temat osuszania znajdziecie Państwo na: https://dry-service.pl/osuszanie/osuszanie-budynkow

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne